EDMONTON – JUNE 6, 2012

Patriarch Celebrates Divine Liturgy for Bilingual Students

His Beatitude Patriach Sviatoslav celebrated the Divine Liturgy for over 500 Ukrainian bilingual students and their teachers today as the first official event during his visit to Edmonton, Alberta, Canada.  The students attend bilingual schools in Edmonton and neighbouring Sherwood Park from kindergarten to Grade 12.  They learn to speak, read, and write the Ukrainian language, in the context of the Catholic faith.

The Divine Liturgy was concelebrated by Bishop David Motiuk and some two dozen priests from throughout the Edmonton Eparchy.  In his sermon, Patriarch Sviatoslav spoke of his excitement at being able to meet the children, see their eyes, and hear the lovely singing of their voices.  “You are our future in Canada,” he told them.  He reminded them this was the year of Canada for the Ukrainian Greek Catholic Church, as it marks the 100th anniversary of the arrival of Bishop Nykyta Budka in this country.    Patriarch Sviatoslav also expressed his gratitude to the children for coming and giving him the opportunity to share the liturgy with them.  Speaking in both Ukrainian and English, he drew a chuckle from the children when he asked Bishop David if he had pronounced a word correctly in English.  At one point, the Patriarch asked the youngest children to raise their right hands.  He then raised his hand and told them he was like them because he is the youngest Ukrainian bishop.

Tomorrow, Patriarch Sviatoslav will a Bishop’s Prayer Breakfast.

-Brent Kostyniuk

6 червня 2012 року Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, очолив Божественну Літургію  для учнів католицьких двомовних шкіл міст Едмонтона та Шервуд Парка, що в Канаді. З Предстоятелем Церкви співслужили Преосвященний Владика Давид (Мотюк), Єпарх Едмонтонський, та священики. Співав на Богослужінні дитячий хор катедрального собору Святого Йосафата під керівництвом с. Еммануїли Харишин, СНДМ.

У своєму привітальному слові до Глави УГКЦ Владика Давид (Мотюк) сказав, що українська двомовна програма діє за підтримки католицьких шкіл і цього року святкує 35-ліття своєї діяльності в Едмонтоні та 30-ліття в Шервуд Парку. Ця програма дає учням нагоду вчитися читати, писати та говорити українською мовою у контексті віри та культури українського народу. Окрім цього, вона створює сприятливе середовище для всебічного розвитку особистості. «Ми пишаємося, що маємо цю двомовну програму, – зауважив Єпарх Єдмонтонський, – і радіємо, що ви включили в програму свого пастирського візиту молитву з молоддю нашої Церкви».

Промовляючи до учнів двомовної програми, Блаженніший Святослав висловив слова великої радості, що під час свого першого візиту до Едмонтонської єпархії він має чудову нагоду зустрітися та молитися з наймолодшими членами нашої спільноти, які є майбутнім УГКЦ. Говорячи про таїнство Євхаристії, Предстоятель УГКЦ наголосив на тому, що «Христос є для всіх нас Хлібом Небесним, – Хлібом Життя». «Особа Ісуса Христа приходить до нас у таїнстві Євхаристії, щоб нас потішити та заспокоїти наші болі і дати відчуття, що кожного з нас Господь любить, тому хоче бути близько до всіх нас», – сказав Блаженніший Святослав. На завершення Глава УГКЦ подякував єпископам, священикам, чернецтву, батькам, вчителям і катехитам за те, що допомагають зберігати українську мову, українську культуру та українську Церкву на канадській землі.

Після зустрічі з учнями двомовних католицьких шкіл Предстоятель УГКЦ розмовляв із духовенством Едмонтонської єпархії. «Ми можемо щось зробити лише тоді, коли ми є разом, – наголосив у своєму слові Блаженніший Святослав, – і сьогодні я, як Глава нашої Церкви, потребую вас навіть тоді, коли перебуваю в Україні. Тому прошу вашої підтримки у дуже важливій ініціативі, а саме – у реалізації Стратегії розвитку нашої Церкви до 2020 року, починаючи з живої парафії». Він сказав про те, що «немає живої парафії без живого священика, який живе та свято служить у тій парафії, куди його посилає Господь Бог». На завершення свого слова Блаженніший Святослав зауважив: «Ми всі є єдиною Церквою, яка є у всьому світі, хоча інколи говорить різними мовами».

Увечері того самого дня Предстоятель УГКЦ взяв участь у презентації книжки професора Любомира Луцюка та о. д-ра Атаназія МакВея «Святий престол і голодомор», яка відбулася в Домі української молоді. Перед початком зустрічі Главу УГКЦ вітали голови українських мирянських організацій Едмонтона. Звертаючись до авторів цінної наукової праці, Блаженніший Святослав висловив їм свою вдячність за проведену дослідницьку роботу, яка «розповідає про велику рану українського народу, котра ще не повністю висвітлена, а отже, не вилікувана». «Завдяки таким науковим працям наш народ може отримати правдиве історичне знання, яке стане для усіх нас учителем життя», – підсумував Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ
UGCC.ORG.UA