Наприкінці листопада в Україні та світі відбуваються різні ініціативи вшанування пам’яті жертв голодоморів. Вже традиційною стала акція, під час якої в останню суботу останнього осіннього місяця мільйони українців запалюють жалобні свічки у своїх вікнах.

Тривають наукові дослідження, присвячені цим трагічним періодам в історії України. Так, нещодавно в Канаді англійською мовою опубліковано книгу «Святий Престол та Голодомор: Документи таємного архіву Ватикану про Великий Голод 1932 – 33 років у радянській Україні», авторами якої є професор Любомир Луцюк та о. Атанасій МакВей.

Наприкінці жовтня, за сприяння Посольства України при Святому Престолі, у Римі відбулося представлення цієї англомовної праці, яка на основі архівних документів розповідає, чи Ватикан знав про ці події та про те, якою була реакція Папи, про спроби організувати допомогу.

Після презентації один із авторів, канадський священик о. Атанасій МакВей, завітав до нашої редакції. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з науковцем, який розповідає про працю у ватиканському архіві, про документи, які описують заторкнуту проблематику й про те, чому вони стали відомими світові лише тепер:  інтерв’ю