“My great predecessor of blessed memory Patriarch Josyf Slipyj, having arrived in Italy after 18 years in prison and hard labor and being witness to the destruction of churches on his native land, decided to donate to our faithful and bring to the capital of the Christian world, ancient Rome, near the UkrainianCatholic University, a church of God’s Wisdom as a visible sign of the deeply rooted Christian faith of our nation,” Patriarch Sviatoslav Shevchuk said in a message to the clergy and laity of the Ukrainian Greek Catholic Church about the nationwide pilgrimage to Rome, which is to be held from October 12 to 14, 2012.

The pilgrimage will take place on the occasion of the blessing of the restored Cathedral of St. Sophia at the feast of the Virgin of Mercy, October 14, 2012.Also, celebrate the 120th anniversary of the patriarch Joseph (Blind).

The pilgrimage will take place on the occasion of the blessing of the restored Cathedral of St. Sophia at the feast of the Protection of the Virgin Mary, October 14, 2012. Also, it will celebrate the 120th anniversary since the birth of Patriarch Josyf Slipyj.

It should be noted that on September 3, renovation began which is to be completed by the end of September of next year. The religious society for Ukrainian Catholics Hagia Sophia is responsible for coordinating the work.

According to the leader of the Greek Catholics, “for the realization of these ideas, a lot of money is needed.” “Although we have already collected many donations, it’s not enough to bring St. Sophia to the proper condition to enable it to adequately represent our church in Italy and around the world,” reads the message.

In addition, the primate stresses that the Wisdom of God Church and the Ukrainian Catholic University gathered all Ukrainians in the diaspora. Synods of bishops, conferences, summer academic and diaconal courses, lectures were held here. Thousands of pilgrims have visited this church since it was consecrated in 1969.

Sviatoslav stresses that St. Sophia was especially symbolic for those faithful of our church, who found themselves outside their homeland after the councils in St. Sophia Cathedral in Kyiv and St. George Cathedral in Lviv.

“St. Sophia serves many thousands of Ukrainian migrant workers who came to Italy in the last two decades,” said the head of the UGCC.

In conclusion, the patriarch urged all the eparchies, exarchates, and parishes to send representatives on this pilgrimage and expressed hope in the “generosity of our people.”

Глава УГКЦ закликає «увесь український Божий люд прибути на паломництво до Рима»

«Мій великий попередник, світлої пам’яті Патріарх Йосиф (Сліпий), прибувши до Італії після 18 років тюрми й каторги і будучи свідком знищення храмів на рідній землі, вирішив на пожертви наших вірних звести і в столиці християнського світу, в древньому Римі, біля Українського католицького університету, храм Божої Премудрості, як видимий знак глибоко закоріненої християнської віри в нашому народі», – йдеться у Посланні Блаженнішого Святослава (Шевчука) до духовенства, монашества та мирян Української Греко-Католицької Церкви про Всенародну прощу до Рима, яка відбудеться 12 – 14 жовтня 2012 року.

Проща відбудеться з нагоди благословення відновленого собору Святої Софії на празник Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня 2012 року. Окрім того, відзначатимуть 120-річчя з дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого).

Слід відзначити, що 3 вересня, розпочалися ремонтні роботи, які мають бути завершені до кінця вересня наступного року. Координує роботу Релігійне товариство для українців-католиків «Свята Софія», яке є охоронцем матеріальних надбань Патріарха Йосифа у Римі.

За словами очільника греко-католиків, «для здійснення цих задумів потрібно багато коштів». «Хоча вже зібрано багато пожертв, цього не достатньо для того, щоб привести Святу Софії до належного стану, аби вона могла гідно представляти нашу Церкву в Італії і всьому світі», – йдеться у посланні.

Крім того, документ наголошує на тому, що «Храм Божої Премудрості разом із Українським католицьким університетом з того часу справді почав «собирати всіх українців в розсіянні сущих». Тут відбувалися Синоди наших єпископів, наукові конференції, літні академічні й дияконські курси, лекції, видавалися наукові видання. До цього собору з часу його посвячення в 1969 року прибували тисячі паломників».

Відтак Блаженніший Святослав наголошує, що собор Святої Софії став особливо символічним для тих вірних нашої Церкви, які опинилися поза межами Батьківщини після соборів Святої Софії і Києві і Святого Юра у Львові.

«Свята Софія слугує для багатьох тисяч українців-заробітчан, які прибули до Італії упродовж двох останніх десятиліть, пристанню і джерелом молитви, подяки, покаяння, примирення і прощення. Всі прочани з України… вважають тепер своїм обов’язком помолитися в рідному храмі Святої Софії в Римі, на цьому клаптику України в гостинній італійській землі», – наголошує Глава УГКЦ.

На завершення Блаженніший Святослав закликав всі єпархії, екзархати та парафії прислати своїх представників на це паломництво і висловив сподівання «у щедрість, нашого народу».

Завершується документ словами Заповіту Патріарха Йосифа, які стали гаслом для всенародної прощі: «А коли глядітимете на собор Святої Софії і будете паломничати до нього, як до рідної святині, і молитву приноситимете в ньому, пам’ятайте, що цей собор оставляю вам як знак і символ знищених і збезчещених українських храмів Божих, між ними наших найважливіших свідків – соборів, свідків нашого прадіднього християнства, Святої Софії в Києві і Святого Юра у Львові! Нехай же цей отут собор Святої Софії буде для вас знаком відродження й побудови нових храмів на Рідній Землі і заохотою до здвигання храмів Божих в місцях вашого перебування!»